Krzysztof Zdanowski

Krzysztof Zdanowski

Absolwent:  Filologii angielskiej - lingwistyki stosowanej w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie, rocznik 2007.

Osiągnięcia: Karierę w branży tłumaczeniowej rozpoczął już w 2009 roku, zakładając biuro tłumaczeń Spectraling. Będąc prezesem Spectraling doprowadził do jego fuzji z warszawskim biurem tłumaczeń busy b translations, czego efektem było powstanie spółki Summa Linguae S.A. Od tamtej pory, Summa Linguae z Krzysztofem Zdanowskim jako Prezesem Zarządu, przejęła kolejne 4 marki, tworząc największą obecnie grupę biur tłumaczeń w Polsce. Summa Linguae to także jedyne polskie biuro tłumaczeń notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Krzysztof Zdanowski jest również partnerem spółki inwestycyjnej KTZ Capital Sp. z o.o. oraz właścicielem firmy consultingowej KZ Consulting Group. Prywatnie pasjonuje się hokejem i golfem oraz jest aktywnym pilotem samolotowym.

„Studia na WSE wybrałem ze względu na unikalną ofertę programową. Praktyczne doświadczenie wielu wspaniałych wykładowców oraz bogate zaplecze merytoryczne i technologiczne plasują Lingwistykę Stosowaną na WSE w czołówce kierunków filologicznych w Polsce. Moje zaangażowanie w branżę językową, wynika w dużej mierze z ogromu pozytywnych doświadczeń z okresu studiów. Wiedza i doświadczenie zdobyte na WSE pozwalają mi dzisiaj skutecznie zarządzać największą w Polsce grupą biur tłumaczeń. Poziom warsztatu przekazywanego studentom WSE sprawia, że zarządzane przeze mnie biura tłumaczeń zatrudniają dzisiaj kilkunastu absolwentów WSE, którzy są dla nas jednymi z najcenniejszych pracowników.”