Nowoczesna Dydaktyka Akademicka czyli Kto Kogo Uczy

Drodzy wykładowcy, z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce multimedialny poradnik przygotowany przez prorektora naszej Uczelni -  dr. Błażeja Sajduka. Czego dotyczy e-publikacja „Nowoczesna Dydaktyka Akademicka”? Jest świeżym, nowym spojrzeniem na prowadzenie zajęć na uczelniach: autor – analizując środowisko studentów oraz dydaktyków akademickich – wskazuje w jaki sposób i przy pomocy jakich rozwiązań efektywnie kształcić na uczelni nowoczesnej oraz zorientowanej na studenta i jakość nauczania.

nowoczesnadydaktyka

„Nowoczesna Dydaktyka Akademicka” zbudowana jest z czterech zasadniczych części:

  • Kogo uczysz?
  • Kto uczy?
  • Jak uczyć?
  • Czym uczyć?

Dwie pierwsze części e-publikacji są studium dwóch głównych grup zaangażowanych w proces kształcenia akademickiego czyli studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych. Nawet jeśli jesteście doświadczonymi dydaktykami akademickimi, znajdziecie tutaj sporo świeżej treści i przede wszystkim nowoczesnego ducha.

W trzeciej części znajdziecie wskazówki jak optymalizować proces kształcenia: od przestrzeni w sali dydaktycznej, przez zarządzanie talentami, motywowanie, grywalizację, zróżnicowane metody prowadzenia zajęć, rozwiązania blended learning, webquesty, odwróconą lekcję, a na otwartych zasobach edukacyjnych kończąc.

Część czwarta e-publikacji to niewątpliwie wisienka na torcie. Oto prawdziwa gratka dla wszystkich entuzjastów gadżetów i nowych technologii. Tu znajdziecie kilkadziesiąt programów i aplikacji, które znakomicie wzbogacą Wasze zajęcia i podniosą ich efektywność.
Do kogo jest adresowana „Nowoczesna Dydaktyka Akademicka”? Tytuł mówi co prawda sam za siebie, ale również osoby, które prowadzą zajęcia na szczeblach edukacji innych niż akademicki, pracują jako trenerzy lub wspierają NGO zajmujące się kształceniem, znajdą w e-publikacji wiele wartościowych, inspirujących i rozwijających treści.

Na koniec warto wreszcie wspomnieć o jeszcze jednym – poza nowoczesną formą i nowoczesną treścią – atucie „Nowoczesnej Dydaktyki Akademickiej”. Otóż produkt ten – posługując się metaforą handlową – był wcześniej testowany na dydaktykach akademickich, potwierdził swoją skuteczność, i jako taki szczególnie zasługuje na uwagę wszystkich osób zainteresowanych rozwijaniem swojego warsztatu dydaktycznego.

Całą e-publikację pt. „Nowoczesna Dydaktyka Akademicka” można znaleźć na http://dydaktyka-akademicka.pl.

Publikacja powstała w ramach projektu „Kształcenie z Perspektywą II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiej Funduszu Społecznego.