Akcja Gwiazdka dla Zwierzaków zakończona powodzeniem!

Wyższa Szkoła Europejska z radością włączyła się w akcję "Gwiazdka dla zwierzaków". Dlatego też w dniach 3-14 grudnia br. w budynkach WSE przy ul. Westerplatte 11 i św. Filipa 25 prowadzona była zbiórka karmy dla psów i kotów. Studenci, pracownicy i sympatycy WSE przynosili także miski, smycze, obroże, środki do pielęgnacji i zabawki dla czworonogów. I choć z pewnością najlepszym prezentem dla tych zwierzaków byłoby znalezienie im domu, to jednak liczy się każda pomoc.

Organizatorem zbiórki była Fundacja Dar Serca, która powstała by nieść pomoc bezdomnym, skrzywdzonym i porzuconym zwierzętom, a także ludziom którzy tym zwierzętom pomagają. Fundacja stara się wspierać takie osoby, by ich domowe przytuliska zmieniały się w prawdziwe schroniska dla bezdomnych psów, kotów i innych zwierząt. Fundacja współpracuje także ze schroniskami, organizacjami chroniącymi prawa zwierząt oraz organizuje i propaguje różne akcje na rzecz pomocy zwierzakom.

Uczelnia zdecydowała się wesprzeć akcję tym bardziej, że w ofercie studiów podyplomowych WSE znajduje się nowy kierunek “Behawiorystyka zwierząt towarzyszących”. Te studia behawiorystyczne mają na celu otwarcie drzwi do wiedzy i świadomości na temat zwierząt, które często nawet traktowane są jak członkowie rodzin. Bywa, że ludzi ze zwierzakami łączy szczególna więź, której można nie do końca zrozumieć, a zachowania pupili zinterpretować błędnie. Brak zrozumienia rzutuje na relacje między ludźmi a zwierzętami, rodzi frustrację i może prowadzić do nieszczęścia. Wiele zwierząt trafia do schronisk, a inne są porzucane, ponieważ nie spełniły oczekiwań właściciela. Te studia mają szansę pomóc to zmienić i nauczyć właścicieli czworonogów diagnozować problemy behawioralne i je eliminować, poznać metody szkolenia zwierzaków oraz przekazać wskazówki kompleksowej opieki nad nimi.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji! Poniższe zdjęcia pokazują, że było warto! :)