Jak skutecznie poradzić sobie z przedmaturalnym stresem i zdać maturę?

plakat matura 2017baner

 

Już 28 lutego b.r. nasi specjaliści pomogą przygotować się do zmagań ze stresem maturalnym. Zapraszamy na wykład i dwa warsztaty. Będzie szybko, dynamicznie, intensywnie, inspirująco i efektywnie. W trakcie zaplanowanego wykładu i warsztatów maturzyści dowiedzą się jak efektownie się uczyć i motywować oraz jak zarządzać swoim czasem przygotowując się do egzaminu maturalnego, ale również czym kierować się w wyborze studiów

Co w planie?

10:30 – 12:00, sala F1 Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, ul. Św. Filipa 25 Kraków

Wykład: Matura, matura i co dalej? Czym się kierować, wybierając studia.

Zajęcia odpowiadają na pytanie, jak na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy znaleźć miejsce dla siebie. Mając do wyboru tak wiele kierunków studiów, jak wybrać ten, który z jednej strony da pewną przyszłość, zaś z drugiej będzie dla nas stworzony? Istnieją 3 wyznaczniki, które warto wziąć pod uwagę - o nich będzie mowa podczas zajęć.

 

12:00 – 13:00, sala F1 Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, ul. Św. Filipa 25 Kraków

Warsztat I: „Oblicza stresu przedegzaminacyjnego.”

Egzamin bezsprzecznie wiąże się z odczuwaniem stresu. Presja oceny, napięcie związane z konsekwencjami, potrzeba sprawdzenia się, itp. mogą hamować skuteczność i sprawczość w tej ważnej sytuacji. Powszechnie stres jest postrzegany jako negatywny czynnik wpływający na naszą efektywność. Warsztaty pozwolą uczestnikom „polubić” stres, nauczyć się wykorzystywać jego pozytywne aspekty, lepiej poznać swoje predyspozycje reagowania i radzenia sobie ze stresem oraz wzmocnić swoją odporność psychiczną.

 

12:00 – 13:00, sala F105

Warsztat II: „W poszukiwaniu motywacji i straconego czasu, czyli jak się przygotować do matury".

Przed egzaminem maturalnym większość uczniów zastanawia się :  jak efektywnie zaplanować swoją naukę? Gdzie szukać motywacji do pracy? Skąd czerpać energię? Jak się uczyć, aby jak najwięcej zapamiętać? . To bardzo istotne kwestie, od których niejednokrotnie zależy wynik całego egzaminu. Kompleksowe porady i wskazówki, które uczniowie uzyskają w trakcie warsztatów pozwolą im lepiej przygotować się do matury.

 

Liczba miejsc ograniczona, na warsztaty obowiązuje kolejność zapisów 

Zapisy do 24.02.2016 przyjmujemy mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

wykładu i warsztatów maturzyści nie tylko dowiedzą się jak efektownie się uczyć i motywować oraz jak zarządzać swoim czasem przygotowując się do egzaminu maturalnego ale również czym kierować się w wyborze studiów