Wyjazd do Szwecji w ramach stypendium Svenska institutet

Od 2016 roku Wyższa Szkoła Europejska współpracuje ze Svenska institutet, czyli Instytutem Szwedzkim, który wspiera zagraniczne uczelnie mające w swojej ofercie język szwedzki. Co roku Svenska institutet zaprasza studentów do wzięcia udziału w swoich kursach wakacyjnych języka szwedzkiego. Jest to wspaniała okazja, by nie tylko pogłębić znajomość języka, ale także doświadczyć szwedzkiej kultury z bliska, zwiedzić niesamowite miejsca i poznać ludzi z całego świata.

Właśnie ruszyła rekrutacja na kursy odbywające się w lecie 2018 roku. Do aplikowania zapraszamy wszystkich studentów kierunku Skandynawistyka, specjalność filologia szwedzka.

Studenci mają w tym roku do wyboru cztery kursy letnie:

-w Malungs folkhögskola (na poziomie B2/C1),

-w Billströmska folkhögskolan (na poziomie B2/C1),

-w Axevalla folkhögskola (na poziomie A2/B1),

-w Hola folkhögskola (na poziomie A2/B1).

Stypendium obejmuje zajęcia, materiały do nauki, wycieczki, wyżywienie i miejsce w akademiku. Student płaci jedynie za przyjazd do Szwecji i powrót do Polski.

Więcej informacji na temat poszczególnych kursów można znaleźć pod adresem:

https://svenskaspraket.si.se/for-studenter/sommarkurser-i-svenska/

 

Zasady rekrutacji:

-Studenci zainteresowani wyjazdem przesyłają informację o wybranym kursie do p. Justyny Magiery (jTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 28.02.2018 r.

-Do 05.03.2018 r. prowadzący zajęcia z praktycznej nauki języka szwedzkiego wybierają, zgodnie z zaleceniem SI, trzech kandydatów do stypendium.

-Kandydaci zostaną wytypowani na podstawie kompetencji językowych, a także swojej aktywności i zaangażowania.

-Kandydaci znajdują formularze rekrutacyjne na stronach poszczególnych kursów i wysyłają je bezpośrednio do szkół organizujących kurs. Szkoły wymagają zwykle wysłania także listu motywacyjnego w języku szwedzkim. Szczegółowe informacje na ten temat mają być sukcesywnie uzupełnianie na stronach internetowych szkół.

-Kandydaci muszą wysłać uzupełniony formularz rekrutacyjny i wymagane załączniki do szwedzkiej szkoły organizującej dany kurs  do 31.03.2018 r. Informacje na temat kompetencji językowych kandydata wysyła p. Justyna Magiera.

-Stypendium otrzymują osoby wybrane przez stronę szwedzką. Svenska institutet poinformuje studentów o przyznaniu stypendium na początku maja.

-Osoby, które nie mogły starać się o stypendium, mogą starać się o płatne miejsce na wybranym kursie językowym. Szkoły podają cenę kursu letniego i udzielają szczegółowych informacji na temat płatności. 

-Studenci zainteresowani płatnym miejscem również wysyłają formularz rekrutacyjny i wymagane załączniki bezpośrednio do szkół, a informacje na temat kompetencji językowych kandydata wysyła ponownie p. Justyna Magiera.

W razie pytań proszę kontaktować się z p. Justyną Magierą (jTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).