Zapraszamy na Open Doors!

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników języków obcych na spotkanie Open Doors,

które odbędzie się 25 kwietnia w auli Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera przy ul. Westerplatte 11.

 

W programie:

10.30 – 11.15

dr Spasimir Domaradzki: „Oblicza deeuropeizacji”

Uczelnia Łazarskiego, Warszawa

Dr Spasimir Domaradzki – politolog, Kierownik Katedry Badań nad polityką na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek kolegium redakcyjnego Res Publiki Nowej. Uczestnik Prezydenckiego Programu Eksperckiego „Laboratorium Idei” w Kancelarii Prezydenta RP (2013-2014).

Czym dokładnie jest deeuropeizacja ? Czy może być przydatnym narzędziem poznawczym w studiach europejskich? 

Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat modnym konstruktem badawczym stała się europeizacja

oraz badanie „oddziaływania UE” lub też „wpływu UE na poziom krajowy”.

Procesowi temu nie towarzyszy jednak równoległe zainteresowanie jego potencjalnym antonimem, czyli deeuropeizacją. Chociaż termin ten używany jest coraz częściej, to jego zastosowanie odbywa się w odmiennych, czasami wręcz sprzecznych kontekstach. Stąd celem niniejszego wykładu będzie uzasadnienie konieczności pochylenia się nad konceptualizacją deeuropeizacji, uporządkowaniem jej dotychczasowych zastosowań oraz poszukanie odpowiedzi na powyższe pytania.

 

11.30 – 12.15

dr Grażyna Urbanik-Papp: „Kluczowe kompetencje, czyli co decyduje o sukcesie w biznesie”

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie

Dr Grażyna Urbanik-Papp jest doktorem zarządzania, łączy doświadczenie w pracy dla biznesu z pasją do poznawania psychologii ludzkich zachowań, szczególnie z pespektywy neuronauki.

Jest coachem akredytowanym przez ICF (poziom ACC), posiada Certyfikat Trenerski przyznany przez Thames Valley University, PRINCE2 Foundations w zakresie zarządzania projektami oraz certyfikat w zakresie konsultingu systemowego dla organizacji (Advisio).

Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK, które od lat dba o standardy i etykę pracy trenerów i konsultantów. Odpowiada za program coachingowy studiów podyplomowych Coach i Trener-partner w rozwoju realizowanych w WSE.

Wykład „Kluczowe kompetencje, czyli co decyduje o sukcesie w biznesie” przedstawi przykłady biznesów i menedżerów odnoszących sukcesy oraz kompetencje, które w tym pomagają.

Będzie również mowa o niezbędnych cechach przedsiębiorcy i pracownika oraz trudnych sytuacjach w biznesie i sposobach radzenia sobie z nimi.

 

12.30 – 13.15

dr hab. Arkadiusz Rojczyk: „ProSpeech: Articulatory and acoustic phonetics In practice” (wykład w języku angielskim)

Uniwersytet Śląski

Dr hab. Arkadiusz Rojczyk jest adiunktem w Zakładzie Psycholingwistyki Stosowane Uniwersytetu Śląskiego. Jest kierownikiem Laboratorium Fonetyczno-Akustycznego, w którym prowadzone są badania z zakresu akustyki, percepcji i syntezy mowy. Większość jego prac koncentruje się na artykulacji i percepcji mowy w języku obcym. Obecnie pracuje nad wizualnym rozpoznawaniem mowy przez sieci neuronowe z danych Facial Motion Capture. Jest założycielem marki ProSpeech.

This talk will present how research in second-language speech production may be applied to teaching second-language pronunciation. First, methodology of speech research will be reviewed, such as acoustic analysis, articulography, or Facial Motion Capture technology. Next, we will discuss some of the major phonetic differences between Polish and English. Finally, we will present the tenets of ProSpeech pronunciation teaching.

 

13.15 – 13.45

Przedstawiciel ETS Global: „Certyfikat TOEIC w WSE”

 

Zapisy grup i klas przyjmujemy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Open Doors Filologia 2018 informacja