Zmieniamy siedzibę!

 

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera po 15 latach spędzonych w budynkach przy ul. Westerplatte 11 i Filipa 25 zmienia swoją siedzibę.

O zmianie jako pierwsza poinformowała w liście otwartym rektor uczelni, prof. nadzw. dr hab. Anna Siewierska-Chmaj: (…) mam ogromną przyjemność poinformować, że najbliższy rok akademicki Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera rozpocznie już w nowej siedzibie, która odtąd będzie się mieścić w budynku przy al. Jana Pawła II 39A.

Nowa siedziba uczelni to nowoczesny budynek usytuowany w specjalnej strefie ekonomicznej i bliskim sąsiedztwie Politechniki oraz AWF w Krakowie. W pobliżu znajdują się Muzeum Lotnictwa Polskiego i Park Lotników Polskich. Jak przekonują władze, ma on nie tylko godnie zastąpić poprzednika, ale też umożliwić realizację ambitnych planów rozwojowych WSE. Przede wszystkim jednak nowa, wspólna lokalizacja zapewni studentom i słuchaczom studiów podyplomowych najlepsze warunki do nauki.

Oprócz profesjonalnie wyposażonych sal wykładowych i ćwiczeniowych, studenci i słuchacze studiów podyplomowych będą mieli do swojej dyspozycji bufet oraz kawiarnię, a w wolnej chwili będą mogli odprężyć się w strefie relaksu na wolnym powietrzu. Duży, przestrzenny hol ma być doskonałym miejscem do spotkań, rozmów, nawiązywania relacji i wzajemnego inspirowania. Otoczenie parków zagwarantuje z kolei ograniczenie miejskiego hałasu.

Nowa placówka to również udogodnienia komunikacyjne. Budynek uczelni usytuowany jest zaledwie 4 przystanki od Ronda Mogilskiego (przystanek „Muzeum Lotnictwa” lub „AWF”), co zapewni sprawny dojazd z i do centrum. Na terenie uczelni znajdują się miejsca dla rowerów, a dojeżdżający samochodem nie będą mieli problemów z zaparkowaniem samochodów.

Budynek przy al. Jana Pawła II 39a jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaopatrzony jest w łatwy podjazd pod same drzwi wejściowe oraz dwie windy. Sale wykładowe
i ćwiczeniowe są pozbawione progów i odpowiednio oświetlone.

Jak przekonuje rektor uczelni, siedziba przy al. Jana Pawła II 39a pozwoli rozwinąć skrzydła studentom i słuchaczom studiów podyplomowych, zapewni odpowiednie warunki dla wykładowców oraz usprawni pracę administracji.

 

Zapraszamy!