Wystawa fotografii prof. Piotra Sztompki już otwarta!

pocztówki z włoch

W piątek, 8 marca 2019 r. w kawiarni "U Pęcherza" odbył się uroczysty wernisaż wystawy fotografii prof. Piotra Sztompki pt. "Pocztówki z Włoch" .

Profesor Piotr Sztompka jest jednym z najwybitniejszych polskich socjologów. Od wielu lat dokumentuje fotograficznie swoje podróże do różnych krajów świata. Jego fotografie skupiają się wokół trzech tematów: architektury, pejzażu i ludzi. W Muzeum UJ miał już cztery wystawy indywidualne, na których prezentował zdjęcia z 24 krajów. Obecna wystawa obejmuje fotografie wykonane we Włoszech, a dokładnie w trzech regionach tego kraju: Wenecji, Toskanii i Umbrii. Jak pisze autor w katalogu wystawy: Chciałbym, aby eksponowane tu zdjęcia wywołały emocjonalny efekt, aby pozwoliły widzom na chwile zanurzyć się w szczególnych barwach, kształtach i formach tego kraju niezwykłej urody świata i życia, jakim są Włochy.  

Podczas uroczystości prof. Sztompka otrzymał z rąk Prezydenta Krakowa - prof. Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia, przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.

Wystawę możecie oglądać do 19 kwietnia 2019 r. w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius przy ul. Jagiellońskiej 15.