Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 - zobacz galerię zdjęć!

W środę, 09.10.2019 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 w Wyższej Szkole Europejskiej. Gościem specjalnym wydarzenia była dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, wieloletni autorytet i autorka książek z dziedziny psychologii i terapii uzależnień.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego wysłuchania hymnu Gaude Mater Polonia oraz prezentacji krótkiego filmu o naszej uczelni. Nastepnie powitani zostali zaproszeni goście, w tym m. in. Pan Henryk Woźniakowski, Prezes Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak oraz pomysłodawca i współtwórca WSE.

Następnie głos zabrały Rektor WSE, dr hab. Anna Siewierska-Chmaj prof. nadzw (treść wystąpienia znajduje się tutaj) oraz Przewodnicząca Samorządu Studentów WSE, Karolina Iwaniec. 

Najważniejszym punktem inauguracji była immatrykulacja, czyli przyjęcie w poczet studentów uczelni. W tym roku, na ręce Dziekan WSE, dr Roksany Ulatowskiej, ślubowanie złożyli przedstawiciele wszystkich kierunków, którzy uzyskali najlepsze wyniki w procesie rekrutacyjnym.

Po ślubowaniu Rektor oficjalnie otworzyła Nowy Rok Akademicki, a następnie wybrzmiał hymn Gaudeamus Igitur.

Ostatnim punktem programu był wykład inauguracyjny, wygłoszony w tym roku przez dr Ewę Woydyłło-Osiatyńską. W niezwykle ciekawy i inspirujący sposób opowiadała o tym, jak być szczęśliwym w trudnych czasach. Wystąpienie naszego gościa nagrodzone zostało gromkimi brawami.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się krótkie przyjęcie zorganizowane przez Panią Rektor, na którym zaproszeni gości mogli poczęstować się lampką wina oraz wymienić wrażeniami i doświadczeniami.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie i życzymy udanego Roku Akademickiego!