Kultura i Polityka

„Kultura i Polityka” to zeszyty naukowe wydawane w trybie półrocznym w formie drukowanej i elektronicznej przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Celem pisma jest promowanie oraz rozpowszechnianie najnowszych idei oraz badań na polu szeroko rozumianej współczesnej humanistyki i nauk społecznych. Teksty publikowane w „Kulturze i Polityce” są recenzowane przez samodzielnych pracowników naukowych. W 2012 roku zeszyty naukowe zostały wpisane na listę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jako punktowany periodyk. Obecnie za opublikowany artykuł autorzy otrzymują 8 pkt. MNiSW.

 

Deklaracja o wersji pierwotnej: główną wersją "Kultury i Polityki" jest wersja papierowa.

 

W zakładce Informacje dla autorów znajdziesz szczegółowe zasady współpracy z czasopismem "Kultura i Polityka".

W zakładce Call for papers znajdziesz informacje dotyczące bieżącego, przygotowywanego numeru "Kultury i Polityki"

W zakładce Zespół redakcyjny znajdziesz wykaz osób zaangażowanych w tworzenie "Kultury i Polityki": Radę Naukową, Kolegium Redakcyjne oraz wykaz dotychczasowych recenzentów.

W zakładce Archiwum KiP znajdziesz wszystkie dotychczasowe zeszyty "Kultury i Polityki" opublikowane w wersji elektronicznej (.pdf).

Zapraszamy do lektury. Zapraszamy do współpracy.

 

Wydawca "Kultury i Polityki' (ISSN: 1899-4466)

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera

al. Jana Pawła II 39a,

31-864 Kraków

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.