2014
Underground and Across the Channel - sprawozdanie z kolokwium
Kolokwium naukowe "Underground and Across the Channel. Wydawnictwa drugiego obiegu we wczesnonowożytnej Anglii i Polsce" odbyło się 24–26 września 2014 r. w Pałacu biskupa Erazma Ciołka w Krakowie. Anglia kojarzy nam się głównie z deszczem, rajem dla przedsiębiorczych Polaków wyjeżdżających z kraju oraz co najwyżej z polskim Londynem powojennym. Niewiele…
Underground and Across the Channel
Kolokwium naukowe poświęcone wydawnictwom drugiego obiegu we wczesnonowożytnej Anglii i Polsce. Termin: 25–26 września 2014 r. Miejsce: Pałac biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17 w Krakowie Underground and Across the Channel to dwudniowe kolokwium naukowe poświęcone kulturze książki w elźbietańskiej Anglii i Rzeczypospolitej Obojga Narodów, zorganizowane przez zespół badawczy…
14-15.03.2014 Konferencja SMART PM
Smart PM to inicjatywa studentów WSE z Koła Zarządzania Projektami. Skierowana jest do wszystkich studentów, absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych Project Management. W trakcie tej edycji uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w następujących blokach tematycznych: Zarządzanie ryzykiem w projektach, Marketing interaktywny, Zwinna metodyka SCRUM, Soft Skills.
11.03.2014 Dzień Kultury Tureckiej
Spotkanie z Kulturą turecką w ramach organizowanych przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera i Instytut Badań nad Cywilizacjami "Dni Kultur Świata". W programie spotkania znalazły się wykład o współczesnej Turcji, pokaz i warsztaty tradycyjnego tańca halay, recital gry na tradycyjnych instrumentach oraz liczne konkursy z nagrodami.
05.03.2014 Konferencja PRawdziwy PR
Celem konferencji „PRawdziwy PR” było propagowanie wiedzy z zakresu Public Relations i etycznych postaw w tej dziedzinie. Wiele osób nie wie na czym właściwie polega praca PR-owców, a ponieważ nie znajduje odpowiedzi na to pytanie zaczyna wierzyć w funkcjonujące mity na temat branży. Projekt ma charakter społeczno-edukacyjny, a do udziału…
27.02.2014 Dzień Innowacji w Zarządzaniu
Wprowadzeniem do tematu wydarzenia był wykład dr Katarzyny Kopeć dotyczący interaktywnych form kształcenia. Wśród licznych atutów interaktywnych metod dydaktycznych są m.in.: aktywizacja i zaangażowanie wszystkich uczestników, zwiększenie poziomu ciekawości, zwiększenie efektywności uczenia się oraz pobudzenie kreatywności. Gry, które były wykorzystywane podczas wydarzenia wyznaczają najwyższy standard innowacyjności w dydaktyce poprzez rozwinięcie…