Nowe trendy w elektronicznej administracji

Nowe trendy w elektronicznej administracji

W imieniu komitetu organizacyjnego serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji podsumowującej projekt edukacyjny "E-government 2.0 w praktyce", która odbędzie się 2 czerwca br. w godz. 10:00-17:00.

W konferencji wezmą udział: przedstawiciele krajowych środowisk akademickich zajmujący się badaniami elektronicznej administracji, goście zagraniczni, delegaci jednostek administracji publicznej, specjaliści z sektora komercyjnego zajmujący się tematyką elektronicznej partycypacji.

Program konferencji obejmie trzy główne bloki:

  • blok prezentacji w zakresie: Nowe Trendy w Elektronicznej Administracji: elektroniczne konsultacje, crowdsourcing, audyt obywatelski, Policy Making 2.0, open data, budżet obywatelski, e-bezpieczeństwo
  • omówienie rezultatów projektu: programu studiów podyplomowych oraz uzupełniających studiów magisterskich z zakresu E-government 2.0, a także przygotowanych w ramach projektu narzędzi edukacyjnych (materiałów dydaktycznych, oprogramowania dla studentów, casebooka, elektronicznej bazy projektów) oraz aplikacji webowej
  • debata: Perspektywy rozwoju elektronicznej administracji

Zainteresowani będą mogli wziąć udział w spotkaniu z ekspertami ds. wdrożeń.

Projekt edukacyjny "E-government 2.0 w praktyce"

jest międzynarodowym przedsięwzięciem, którego celem jest stworzenie innowacyjnego, interdyscyplinarnego programu studiów akademickich, dotyczącego elektronicznej administracji, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania w administracji publicznej elektronicznej partycypacji, rozwiązań Web 2.0, mediów społecznościowych, crowdsourcingu, otwartych danych, konsultacji, petycji oraz głosowań z wykorzystaniem Internetu. Projekt realizowany jest od 01.09.2014 przez międzynarodowe konsorcjum, w skład którego wchodzą: Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, Tallinn University of Technology (Estonia), Friendly Social Ltd. (Wielka Brytania) oraz Fundacja Instytut Aurea Libertas. Projekt jest finansowany w ramach programu Komisji Europejskiej Erasmus+.

W wyniku realizacji projektu, dzięki współpracy z Tallinn University of Technology (największą estońską uczelnią techniczną) udało się zgromadzić unikalną wiedzę na temat rozwiązań w dziedzinie elektronicznej administracji stosowanych w Estonii, m.in. związanych z systemami bezpieczeństwa i integracją usług e-government (X-Road), organizacją głosowań przez Internet oraz elektronicznymi dowodami osobistymi i wirtualną rezydencją (e-residency). Zależy nam na tym, aby te doświadczenia wykorzystać w rozwoju elektronicznej administracji w Polsce.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się także tutaj.

Kwestie organizacyjne

Zapewniamy tłumaczenie całej konferencji.

Ilość miejsc ograniczona.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Rejestracja na wydarzenie tylko poprzez stronę

Miejsce: Aula główna WSE, w budynku przy ul. Westerplatte 11

Termin: 2 czerwca w godz. 10:00-17:00.

Pytania dotyczące konferencji prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!

LOGO projektu E gov 2.0