Centrum Innowacji

Centrum Innowacji Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, Uczelni Wyższej w Krakowie, zajmuję się przede wszystkim wdrażaniem i utrzymaniem platform e-learningowych dla biznesu, szkół gimnazjalnych oraz liceów. Wspiera również Centrum Rozwoju Strategicznego WSE w realizacji unijnych projektów opartych na e-learningu.

 

Centrum Innowacji świadczy głównie rozwiązania oparte o platformę Moodle, która jest pakietem programów przeznaczonym do tworzenia kursów internetowych oraz stron www. Świetnie sprawdza się zarówno w edukacji i szkolnictwie, jak również stanowi prostą w obsłudze platformę wymiany informacji pomiędzy szerokim gronem użytkowników. Moodle jest ściśle związany z e-learningiem, czyli nauką za pośrednictwem Internetu. Jego otwarta struktura oraz możliwości rozbudowy sprawiają, że można go dostosować do różnego rodzaju działań, do których mogą należeć między innymi szkolenia pracownicze.

Zrealizowane projekty:

matem@niak screen

Platforma projektu „Żyj twórczo. Zostań Mate-maniakiem”

Platforma Moodle zaopatrzona została w szereg narzędzi, które umożliwiały współpracę na 3 poziomach: nauczyciel - uczeń, nauczyciel - nauczyciel oraz uczeń - uczeń. Do narzędzi tych należały m.in.: fora dyskusyjne, czaty. Ponadto dzięki platformie nauczyciele mieli dostęp do bogatych zasobów edukacyjnych - darmowych programów dydaktycznych, scenariuszy i konspektów lekcji, a także testów.

Kształcenie Pełne Wyobraźni Screen

Platforma „Kształcenie Pełne Wyobraźni”

W ramach projektu powstają bardzo ciekawe komponenty, które mają na celu wspieranie innowacyjnego systemu nauczania są to m.in.: scenariusze zajęć, pakiety materiałów dydaktycznych - kursy blended learning, webquesty, projekty uczniowskie, podcasty, gry, videotutoriale, zadania, ćwiczenia, krzyżówki, quizy, case study, kursy e-learningowe, a także filmy.