Informacje ogólne

Wyższa Szkoła Europejska jako partner wchodzi w skład konsorcjum krajowego realizującego projekt "Czas na pracę – praca na czas". Projekt realizowany jest w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Organizacją Zarządzającą projektem jest Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości w Rzeszowie. 

Zasadniczym celem projektu jest wyeliminowanie barier w korzystaniu przez sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) z zatrudnienia tymczasowego osób dyskryminowanych na rynku pracy i jednocześnie ułatwienie integracji lub reintegracji tych osób z rynkiem pracy. W sytuacji wzrostu zapotrzebowania na siłę roboczą, wynikającego np. z konieczności obsługi większej ilości zamówień, urlopów i zwolnień lekarskich stałej kadry pracowniczej, skutecznym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie pracy tymczasowej.

Proponowany model zatrudnienia jest ważny zwłaszcza dla grup dyskryminowanych, wymaga jednak posiadania odpowiednich umiejętności i kwalifikacji. W przeciwnym razie pracodawca dużo czasu musi poświęcić na dokształcanie i instruktaż pracownika tymczasowego. Stworzony zostanie zatem system wspierający zatrudnienie na zasadach pracy tymczasowej oparty o zunifikowane standardy wymagań dla stanowisk administracyjno-handlowych w sektorze MŚP.

Przy realizacji projektu współpracują różni aktorzy rynku pracy o różnych kompetencjach administracja publiczna (urzędy pracy), pracodawcy, organizacje otoczenia biznesu i organizacje pozarządowe, w tym reprezentujące interesy osób dyskryminowanych.

Szczegóły

http://equal.spp.org.pl/

Kontakt

Joanna Prusak-Cieślik
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 012 683 24 62

 

Equal logoEuropejski Fundusz Społecznyflaga Unii Europejskiej