Informacje ogólne

Projekt „Młody przedsiębiorca – trzy kroki w świat biznesu” to oferta szkoleń grupowych, doradztwa indywidualnego oraz wsparcia kapitałowego skierowana do młodych ludzi z województwa małopolskiego.

Projekt jest realizowany w okresie od września 2006 do października 2007 roku. W tym czasie, przy zakładaniu działalności gospodarczej uczestnicy korzystają z pomocy trenerów. Osoby, które otworzą firmę, i których biznes plany (opracowywanie ich można konsultować z trenerami), zostaną najlepiej ocenione otrzymają podstawowe wsparcie pomostowe w wysokości 700 zł na miesiąc przez okres sześciu miesięcy. Wsparcie to może zostać przedłużone na dalsze 6 miesięcy w odniesieniu do 9 osób, których przedsięwzięcie Komisja Oceny Projektów zakwalifikuje do najlepszych. 8 osobom zostanie udzielona jednorazowa dotacja inwestycyjna do 20 000 zł., również na podstawie przedstawionego biznes planu.

Głównym celem projektu jest pomoc w założeniu działalności gospodarczej oraz zapewnienie nowym firmom kompleksowego wsparcia informacyjnego, doradczego i finansowego.Organizacja szkoleń ogólnych i specjalistycznych dostarczy uczestnikom wiedzy w tym zakresie. Konsultacje pozwolą na dopracowanie biznes planów oraz w późniejszym czasie na pomoc w ramach prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenia są prowadzone przez specjalistów znających dobrze specyfikę przedsiębiorstw. Wszyscy uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, które bedą mogli wykorzystać nie tylko w czasie trwania projektu. Nabyta wiedza oraz wsparcie pomostowe pozwoli uczestnikom pokonać najczęstsze bariery, które mogą napotkać na początku działalności.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Kontakt

Magdalena Stusińska

Biuro Karier

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera31-033 Kraków, ul. Westerplatte 11

tel.: (012) 683 24 72

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

flaga Unii EuropejskejZPORREuropejski Fundusz Społeczny