Fundacja Wspierania Inicjatyw Studentów i Absolwentów

Fundacja Wspierania Inicjatyw Studentów i Absolwentów, została ustanowiona przez: Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w 2014 r.

Fundacja podejmuje działania wspierające edukację, promocję uczenia się przez całe życie, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, ale przede wszystkim wspiera inicjatywy studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

W 2017 r. Fundacja zrealizowała projekt dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO 2017) pn. „Polska transformacja energetyczna”. Był to projekt poświęcony zwiększaniu wiedzy i aktywizacji obywateli w zakresie energetyki, a docelowo zwiększaniu wpływu obywateli na politykę energetyczną Polski, także w wymiarze lokalnym. Przedsięwzięcie odpowiadało na problemy:

  • niekonsekwentnej i niskiej jakości polityki energetycznej Polski, w tym w wymiarze lokalnym;
  • niewielkiej wiedzy Polaków nt. energetyki i jej znaczenia dla rozwoju państwa;
  • niskiej partycypacji obywateli w wypracowywaniu zmian w polityce energetycznej.

W 2018 r. Fundacja we współpracy formalnej z:

  • Wyższą Szkoła Europejską im. ks. Józefa Tischnera;
  • Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.;
  • Fundacją Inteligentna Małopolska;
  • Szkołą podstawową SALWATOR 

przygotowała i obecnie realizuje projekt pn. „WSE: Uniwersytet Młodego Studenta”, który dostał dofinansowanie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Celem projektu jest rozwój u 435 uczniów/uczennic (w wieku 6-18 lat) kompetencji kluczowych, odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa. 

W 2019 r. Fundacja zrealizowała projekt pn. „Festiwal Inicjatyw Kreatywnych SEPARATOR” dofinansowany przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych p.n. „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne”. Festiwal Inicjatyw Kreatywnych SEPARATOR to przedsięwzięcie związane z organizacją inicjatywy edukacyjnej o charakterze interaktywnym – prelekcje, warsztaty i wystawa prac studentów grafiki Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie: www.separator.wse.krakow.pl

 

Jeśli macie pomysł na ciekawą i inspirującą inicjatywę edukacyjną, społeczną, zawodową / branżową – zapraszamy do kontaktu:

Fundacja Wspierania Inicjatyw Studentów i Absolwentów
al. Jana Pawła II 39A, 31-864 Kraków
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 012 683 24 03, kom.: 665 946 305

Podajemy też nr rachunku bankowego Fundacji Wspierania Inicjatyw Studentów i Absolwentów, na który możecie przekazać darowiznę, która wesprze nasze działania:

Bank SANTANDER 30 1090 2590 0000 0001 3087 7871.