Samorząd studentów WSE

Samorząd studentów Wyższej Szkoły Europejskiej tworzą przedstawiciele studentów wszystkich lat i kierunków studiów na uczelni. Głównym zadaniem samorządu jest reprezentowanie studentów wobec władz uczelni, jak również wsparcie naukowe, kulturalne, sportowe, czy gospodarcze wszelkich inicjatyw studenckich.

Masz jakiś problem na uczelni? A może pomysł na nowe wydarzenie? Chciałbyś coś zorganizować lub wziąć w czymś udział? Albo zwyczajnie pogadać?

Uwielbiamy pomagać, rozwiązywać problemy i organizować różne akcje i wydarzenia.

Przyjdź do nas nawet z najbardziej szalonym pomysłem, a my postaramy się go urzeczywistnić. Chcemy sprawić, by WSE żyło cały rok!

Przyjdź.   Dyżury w każdy wtorek w godz. 09:35-12:45 i w każdy piatek w godz. 09:35-11:00
Pisz.   Nasz mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź fanpage.   fb.com/samorzadwse

samorządWSE

A co wydarzyło się niedawno?

 
Luty 2014

WSE  Horror Story

Postanowiliśmy zorganizować klimatyczne wydarzenie w ramach podziękowań za głosowanie na nasz komitet. Impreza odbyła się w klubie Diva na ul.Św.Tomasza, gdzie wystrój klubu i klimat imprezy w 100% odzwierciedlały tytuł imprezy.

Tłusty Czwartek

Zorganizowaliśmy na uczelni sprzedaż pączków dla studentów i wykładowców WSE. Ten dzień należał do wyjątkowych, ponieważ dochód z sprzedaży  pączków, był przeznaczony na akcję “Wyślij pączka do Afryki”.

 
Kwiecień 2014

Akcja “A Ty co lubisz w Wielkanocy?”

Z okazji Świąt Wielkanocnych, przygotowaliśmy małą niespodziankę - a mianowicie stworzyliśmy wielkie jajo, które pojawiło się przed uczelnią, gdzie można było podzielić się swoimi przemyśleniami nt. Wielkanocy i złożyć życzenia innym.

Wielkanocne jajobranie

Przy okazji składania życzeń, przygotowaliśmy dla pracowników WSE mini-konkurs - szczęściarze, którzy wylosowali specjalne jajko, wygrywali wielkanocne czekoladowe upominki od Samorządu.

Impreza University Diva z WSE

Zorganizowaliśmy wraz z klubem Diva Music Gallery imprezę połączoną z wyborami miss WSE.

 
Maj 2014

Czyżynalia

Samorząd Studentów WSE współpracował również z festiwalem Czyżynalia. Z tej okazji mieliśmy dla studentów zniżki oraz mnóstwo darmowych biletów, które rozdaliśmy w aż czterech konkursach, w przestrzeni offline, jak i online, by każdy miał szansę wziąć udział. Ponadto widnieliśmy na wszystkich materiałach reklamowych Czyżynaliów w całej Polsce!

Krwiodawstwo

Razem z RCKIK zorganizowaliśmy Akcję Krwiodawstwa na WSE, gdzie mogliśmy oddając swoją krew, pomóc innym. Naszą akcję wsparło wiele firm, m.in: ReniSport, Elikart M, Pink Bowling&Club, Forteca i Paintball Center.

 
Czerwiec 2014

Bieg Solvay Kolor
W czerwcu Samorząd potarał się o współpracę WSE i Biegu Solvay Kolor - studenci WSE wzieli również udział w samym biegu. Niezapomniana przygoda, dużo zabawy, niemała promocja uczelni.

Wyścig Smoczych Łodzi

W czerwcu odbyły się również Wyścigi Smoczych Łodzi - reprezentacja WSE na czele z Samorządem Studentów WSE przygotowywała się do tego wyścigu przez kilka tygodni. W czerwcu nastąpił finał zmagań uczelni, gdzie walczyły o zwycięstwo, ścigając się na Wiśle 20-osobowymi łodziami. Cały finał trwał 2 dni i zakończył się wielką imprezą dla uczestników.

Karaoke Welcome Holiday 2014

Na koniec czerwca Samorząd przygotował również imprezę na powitanie lata/zakończenie sesji. Na imprezie w klubie Społem był konkurs karaoke, gdzie wybraliśmy dwóch zwycięzców z WSE, którzy bezsprzecznie przodowali podczas śpiewackich zawodów.

Creativity Gym Kraków

Samorząd Studentów we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz Warsztatem Innowacji Społecznych przygotował ostatniego dnia czerwca niesamowite wydarzenie w The Stage, podczas którego wykwalfikowani trenerzy prowadzili ćwiczenia z rozwoju kreatywności i twórczego myślenia. Wydarzenie było otwarte, skierowane nie tylko do studentów WSE - przybyło bardzo dużo osób i wszyscy pozytywnie ocenili wydarzenie oraz czekają na kontynuację.

 
Lipiec/Sierpień 2014

Raport “Poprawa komunikacji i przepływu informacji na linii uczelnia-studenci 2014”

W wakacje Samorząd przeprowadził szereg bezpośrednich rozmów ze studentami WSE, na podstawie których opracował raport “Poprawa komunikacji i przepływu informacji na linii uczelnia-studenci 2014”, który został przedstawiony władzom uczelni. Raport zawierał podsumowanie wywiadów, pomysły studentów, analizę oraz wnioski zespołu przygotowującego raport.

 
Paźdzernik 2014

“Become an entrepreneur” - gra symulacyjna

W październiku Samorząd Studentów wsparł w organizacji wydarzenia studentki WSE, które organizowały grę symulacyjną. Był odpowiedzialny za przygotowanie całego eventu, logistykę oraz obsługę. Event cieszył się ogromnym powodzeniem i zebrał same pozytywne opinie od uczestników.

“Gdzie jest Wally?” - gra miejska

Samorząd w ramach inauguracji roku akademickiego i integracji pierwszorocznych studentów zorganizował akcję “Gdzie jest Wally?”, w skład której wchodziła gra miejska oraz impreza integracyjna. Gra miejska odbywała się w centrum Krakowa i miała na celu zapoznanie studentów z uczelnią, pracownikami, procedurami oraz integrację. Podsumowanie gry oraz wyniki pojawiły się na sobotniej imprezie w klubie B4.