Zarządzanie strategiczne

banery ZS 06b

 

Zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie analityki stale wzrasta.* Zjawisko to obejmuje zarówno firmy komercyjne, jak i jednostki administracji publicznej i wynika z rosnącej kompleksowości realizowanych zadań oraz masowego przyrostu danych. Analityk staje się jednym z kluczowych stanowisk, gdyż pomaga zrozumieć procesy zachodzące w otoczeniu i uporządkować argumenty, na podstawie których podejmowane są decyzje - zarówno operacyjne, jak i strategiczne.

Zarządzanie strategiczne to innowacyjny i perspektywiczny kierunek studiów. Przygotowany został w oparciu o wymagania stawiane przez największych pracodawców. Przeprowadzilismy analizę ogłoszeń o pracę (zarówno w Polsce, jak i za granicą) i określiliśmy najbardziej pożądane umiejętności i kompetencje. Stworzyliśmy listę zadań stawianych współczesnym analitykom biznesowym, które będziesz rozwiązywać podczas zajęć. Kierunek został poddany licznym konsultacjom i uznany za niezwykle wartościowy w oczach firm zainteresowanych zatrudnianiem analityków.

Ogromny nacisk został położony na zdobywanie praktycznych umiejętności pracy z procesami biznesowymi i zbiorami danych. Już na pierwszym roku weźmiesz udział w projektach pozwalających na sprawdzanie w praktyce zdobywanej wiedzy i umiejętności. Będą one realizowane w jednostkach wchodzących w skład największych światowych koncernów, dużych polskich przedsiębiorstw oraz organów administracji państwowej i samorządowej. Program studiów obejmuje ponadto naukę najnowocześniejszych narzędzi i technologii stosowanych obecnie na świecie, takich jak Sieć Neuronowa i Sztuczna Inteligencja.

Trzy główne umiejętności, jak zyskasz podczas studiów, to:

 • znajomość i zrozumienie procesów zachodzących we współczesnych organizacjach,
 • umiejętność pracy z dużą ilością danych i informacji,
 • umiejętność rozwiązywania problemów.

Zdobycie tej wiedzy zagwarantuje Ci szybkie znalezienie pracy w miejscu, które przynosi nie tylko satysfakcje finansową, ale również jest źródłem prawdziwych wyzwań dla osób ciekawych świata.

*Na podstawie raportu "The Future of Jobs" opracowanego podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w 2018 r. 

 

Wypowiedzi specjalistów:

DSC 2822W pracy analityka kluczową rolę odgrywają dwa elementy. Pierwszym z nich jest metodyka, czyli sposób pracy z problemami i danymi. Umiejętność szybkiego dotarcia do istoty badanego zjawiska to codzienne zadanie, które wymaga od analityka uczenia się sposobów zadawania właściwych pytań. Drugim elementem jest zestaw narzędzi do pracy z danymi. Obróbka dużych zbiorów danych i wyciąganie z nich istotnych wskazówek to wyzwania, z którym mierzymy każdego dnia. W tym wszystkim istotne jest jeszcze tempo. Raporty przygotowywane ręcznie na zakończenie danego tygodnia czy miesiąca powoli tracą rację bytu. Dziś firmy oczekują, że dane dostępne są w czasie rzeczywistym, a ich ewentualna modyfikacja to zadanie na kilka godzin, a nie dni. 

 

mgr Przemysław Radziszewski
Opiekun merytoryczny kierunku Zarządzanie strategiczne

 

 

 

   

GABRIELA ANTCZAK 2018 marka jest kobietą biznesnafali

Strategiczne podejście do zarządzania bywa niezwykle trudne. Wymaga otwartego umysłu i umiejętności interpretacji faktów i danych. Wymaga również wyobraźni i umiejętności kreowania wydarzeń, wyprzedzania rzeczywistości. W tym wypadku trzeba być i analitykiem i wizjonerem - co oznacza trudną do znalezienia "mieszankę" cech i umiejętności. Kierunek, który został stworzony by sprostać tym wymaganiom ma szansę dostarczyć na rynek absolwentów doskonale przygotowanych, a przez to niezwykle pożądanych przez pracodawców. Strategie marketingowe zdecydowanie powinny powstawać zgodnie z prawem "najpierw analiza, potem kreacja" - dobrze przygotowane dane stanowią jedyną właściwą podstawę do planowania strategicznego, a szybkość i elastyczność ich opracowania, decyduje często o sukcesie firmy lub jego braku. Stąd tak istotna rola osób, które zostaną przygotowane do pracy analityka.

Gabriela Antczak
Gabriela Antczak - Marketing outsourcing

 
 

07 ROBERT SIEWIERSKI 007

Dotychczas analityk biznesowy kojarzył się z osobą, która niemal jak księgowy „siedzi w cyfrach” i próbuje z nich wydobyć różne zestawienia. Obecnie jednak, w dobie cyfrowej transformacji, gdzie wielkość gromadzonych danych może przerażać każdego, a przechowywanie tych danych odbywa się w tzw. chmurze - to już nie wystarczy. Teraz potrzebujemy ludzi, którzy nie tylko potrafią się posługiwać narzędziami cyfrowymi, znają dostępne środowiska i narzędzia systemowe, ale przede wszystkim posiadają umiejętności odnajdywania wśród trylionów bajtów danych takich zestawień, dzięki którym można odtworzyć zachowanie klienta oraz dowiedzieć się, jakie są wspólne zachowania różnych grup społecznych. A jeśli dodamy do tego fakt, że w cyfrowym magazynie danych granice państwowe nie mają znaczenia, to znajomość różnych rynków i trendów w wielokulturowym świecie okazuje się dodatkowym atutem. 

 

Robert Siewierski
Dyrektor Generalny na Europę Wschodnią HMD Global

 

Atuty kierunku:

 • studia mają charakter dualny - łączą wiedzę teoretyczną i praktyczną
 • nauczysz się najnowocześniejszych metod pracy z danymi oraz z procesami biznesowymi
 • będziesz korzystać z narzędzi, z którymi pracują firmy na całym świecie
 • weźmiesz udział w projektach realizowanych przez największe światowe firmy i polskie przedsiębiorstwa
 • otrzymasz szeroką ofertę praktyk - zyskasz możliwość poznania specyfiki działania organizacji w takich branżach, jak: administracja publiczna, produkcja gier komputerowych, finanse i bankowość, usługi outsourcingowe i inne
 • znajdziesz się w elitarnym gronie - na roku będzie studiować tylko 20 osób!
 • UWAGA! Jeśli rozpoczniesz studia na kierunku Zarządzanie strategiczne w roku akademickim 2019/2020, uzyskasz 100% dofinansowania na cały okres trwania studiów (3 lata)!

 

Atuty ścieżki Analityka biznesowa:

 • zdobedziesz szerokie kompetencje, które pozwolą Ci podjąć pracę na róznych stanowiskach związanych z zarządzaniem, analityką czy technologią
 • będziesz pracować z nowoczesnymi narzędziami, takimi, jak: bazy danych: MSSQL, Postgres, MySQL, MongoDB; narzedzia BI: Power BI, Tableau, Jaspersoft; analiza danych: Python oraz Sieci Neuronowe
 • nauczysz się wykorzystywać w praktyce Sieci Neuronowe i Przetwarzania Naturalnego Języka
 • otrzymasz mozliwość udziału w projektach realizowanych przez największe światowe firmy, np. AMS
 • połączysz studiowanie z płatnymi praktykami zagwarantowanymi w ramach projektu UE
 • zyskasz mozliwość studiowania w budynku umiejscowionym w sercu jednej ze stref ekonomicznych Krakowa

 

Masz pytania? Napisz do nas! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dział Rekrutacji WSE udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Możesz też skontaktować się z nami osobiście: 

  12 683 24 04 (07)

  Kraków, al. Jana Pawła II 39a, pok. 211

 

UWAGA! Jeśli rozpoczniesz studia na kierunku Zarządzanie strategiczne w roku akademickim 2019/2020, uzyskasz 100% dofinansowania na cały okres trwania studiów (3 lata)!
Projekt sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

Miejsca pracy i stanowiska:

 • międzynarodowe firmy i przedsiębiorstwa
 • korporacje
 • centra outsourcingowe
 • działy rozwoju biznesu i analityki
 • jednostki administracji publicznej
 • analityk danych
 • analityk procesów biznesowych
 • analityk sprzedaży
 • analityk kampanii marketingowych   

 

Napisz na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeczytaj regulamin rekrutacji

Szczegółowy program studiów dostępny jest w Dziale Rekrutacji WSE

        Kraków, ul. Westerplatte 11
        12 683 24 04 (07)
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.