Filologia – specjalność: Filologia angielska

„Tworzymy studia z myślą o tych, którzy zdobyli już wykształcenie i chcą pogłębić swoje kompetencje językowe w odniesieniu do wykonywanej pracy. Nasi studenci to nierzadko ludzie pracujący, a studia magisterskie są dla nich ważnym etapem kariery, której nie chcą przerywać. Poszukując idealnego połączenia umiejętności praktycznych z rozwojem merytorycznym, który daje tylko wyższa uczelnia, podejmują niezwykle trudne ale ważne wyzwanie. Rozwijając nasz program studiów magisterskich staramy się brać pod uwagę te wszystkie uwarunkowania. Z pełną odpowiedzialnością kierujemy naszą najnowszą ofertę do ludzi dojrzałych, odważnych i poszukujących konkretnej wiedzy i umiejętności.”

dr Clarinda Calma
prodziekan kierunku Filologia angielska

Atuty kierunku

 • Studia stacjonarne:
  • ponad 180 godzin praktycznej nauki języka angielskiego na studiach stacjonarnych,
  • ponad 200 godzin praktycznej nauki drugiego języka obcego na studiach stacjonarnych,
 • Studia niestacjonarne:
  • ponad 120 godzin praktycznej nauki języka angielskiego na studiach niestacjonarnych,
  • ponad 140 godzin praktycznej nauki drugiego języka obcego na studiach niestacjonarnych,
 • kilka języków obcych do wyboru*:
  • od podstaw: włoski, hiszpański, rosyjski
  • od poziomu średniozaawansowanego (B1): niemiecki, hiszpański, rosyjski,
 • atrakcyjne specjalności poszukiwane na rynku pracy,
 • sieć zagranicznych uczelni partnerskich, do których można wyjechać na stypendium,
 • specjalistyczne laboratorium do tłumaczeń symultanicznych,
 • nauka języków obcych połączona z zagadnieniami z obszaru komunikacji międzykulturowej oraz biznesu i zarządzania

* uruchomienie grupy z danego języka zależne jest od zainteresowania studentów i zebrania odpowiedniej liczby chętnych

 Szczegółowy program studiów dostępny jest w Dziale Rekrutacji WSE

Kraków, ul. Westerplatte 11
12 683 24 04 (07)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Partner kierunku

Pearson jest największą na świecie międzynarodową grupą edukacyjną dostarczającą instytucjom, nauczycielom i wszystkim uczącym się kompleksowych i nowatorskich rozwiązań, dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. W skład grupy Pearson wchodzą także The Financial Times, The Economist, sieć szkół językowych Wall Street English oraz GlobalEnglish - oferujący kursy online języka angielskiego dla firm i instytucji. Działalność edukacyjna łączy 150 lat doświadczenia ze współczesnymi technologiami, wspierającymi każdego ucznia. Pearson świadczy usługi w zakresie kształcenia oraz oceny w ponad 100 krajach, a kursy oraz zasoby edukacyjne, dostępne w postaci drukowanej oraz online w Internecie, wspierają wielojęzyczność i wielokulturowość.

Pearson


Studia na Lingwistyce Stosowanej w Wyższej Szkole Europejskiej dają mi możliwość rozwinięcia skrzydeł zarówno na polu edukacyjnym jak i zawodowym. Uczelnia oferuje kształcenie na wysokim poziomie nie tylko w teorii ale również w praktyce. Takie przygotowanie pozwala studentom i absolwentom na swobodne odnalezienie się na rynku pracy. Na Lingwistyce poznałam cudownych ludzi i genialnych praktyków-tłumaczy, którzy służą nam zawsze pomocą i radą. Gorąco polecam studia na WSE każdemu kto stawia na rozwój.”

Kinga Kapias – studentka studiów II stopnia, na kierunku Filologia – specjalność: Filologia angielska – specjalizacja: Lingwistyka stosowana