Przywództwo w nowoczesnych organizacjach

szk zarządzanie międzyn

 

 

---SZKOLENIE PREMIUM--- 

WZMOCNIJ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI LIDERSKIE

 

 

Jeśli jesteś...

 • przedstawicielem wyższej kadry kierowniczej,

 • menedżerem średniego szczebla,

 • osobą zajmującą stanowisko kierownicze, a Twoimi czynnikami sukcesu są: przewodzenie innym, przekonywanie do współpracy i budowanie zespołów,

 • osobą zarządzającą zespołami projektowymi,

 • osobą przygotowującą się do stanowisk i ról, w których niezbędne będą wysokie umiejętności przywódcze...

           ....to szkolenie jest dla Ciebie idealne!

 

Dzięki warsztatom

 • Rozwiniesz umiejętności przywódcze – budowania relacji, wywierania konstruktywnego wpływu poprzez działania i komunikację, podtrzymywania motywacji innych i budowania zespołów zorientowanych na cel

 • Uzyskasz wysoką samoświadomości w roli osoby przewodzącej innym

 • Pogłębisz wiedzę na temat wyzwań i nowych zadań lidera w organizacjach

 • Rozwiniesz umiejętności społeczne związane z zarządzaniem stresem, emocjami, oraz utrzymywaniem wysokiej motywacji i efektywności zespołu

 

Program

I. Wprowadzenie

II. Przywództwo i zarządzanie w okresie zmiany paradygmatów w biznesie – sieciowość, niepewność, „organizacje wykładnicze” itp.

III. Pracownicy wiedzy – nowy typ pracownika i nowe wyzwania lidera

IV. Moduł pracy nad umiejętnościami przywódczymi:

 • Analiza własnych talentów, wartości i motywacji
 • Indywidualny styl zachowania
 • Budowanie relacji z innymi i motywowanie do współpracy
 • Styl komunikowania się (ekspresywny-cel i receptywny-rozwój)

V. Zarządzanie sobą: emocje, stres, odbudowa energii

VI. Posumowanie, indywidualny plan dalszych działań rozwojowych, ewaluacja

 

Metodyka

Zajęcia są zaplanowane jako warsztat obejmujący pracę zespołową i indywidualną. Każdy z uczestników będzie miał okazję pracować nad własnymi obszarami wzmacniającymi umiejętności przywódcze.

 

Techniki pracy

 • ćwiczenia

 • analizy indywidualne

 • kwestionariusz „Insights Discovery”

 • dyskusja grupowa i analiza case study

 • feedback indywidualny

 • action plan

Raporty indywidualne „Insights Discovery” – stanowią podstawę wiedzy o sobie, indywidualnym stylu zachwoania, pracy, budowania relacji itd. i na ich bazie poszczególni uczestnicy mogą świadomie kształtować konstruktywny sposób przewodzenia innym. W biznesie jest to jedno z częściej wykorzystywanych narzędzi pomocnych w lepszym komunikowaniu, współpracy i układaniu własnej ścieżki rozwojowej.

 DIS

 

 

 

 

 

 

1. Uczestnicy wypełniają on-line kwestionariusz Insights Discovery w dowolnycm momencie wyznaczonym czasie (ok. 1 tydz.)

2. Na bazie odpowiedzi przygotowywany jest Profil Indywidualny Insights dla każdego z Uczestników.

3. Generowane są Raporty indywidualne (Profil Indywidualny), które są wręczane Uczestnikom podczas Warsztatów. 

4. Na bazie odpowiedzi przygotowywany jest Profil Indywidualny Insights. Jest on napisany  przystępnym i konstruktywnym językiem i ostatecznie sami Uczestnicy zadecydują czy chcą dzielić się z innymi treścią swojego Profilu.

5. Podczas zajęć Uczestnicy zapoznają się w sposób przystępny i interaktywny z modelem, a następnie mają możliwość zanalizowania swoich wyników. Dodatkowo, wiedza o własnych preferencjach i stylach zachowania umożliwia wygenerowanie wskazówek dotyczących rozwoju umiejętności menedżerskich, współpracy z innymi, pracy z podwładnymi.

6. Bardzo ważne jest to, że metoda Insights nie wartościuje, nie dyskryminuje i nie ocenia, a jedynie opisuje pewne preferencje w zachowaniu i komunikowaniu się. Nie jest to zatem test, który można zdać lub nie, nie ma odpowiedzi dobrych i złych. 

7. Profil Indywidualny ma pomóc zorganizować, uporządkować i wykorzystać wiedzę o sobie w interakcjach z innymi, wskazać sposoby zwiększania efektywności osobistej i zawodowej, wskazać ścieżki rozwoju na drodze doskonalenia umiejętności menedżerskich i liderskich.

Inwestycja:

Indywidualny raport „Insights Discovery” 65 euro/raport

 

Trener

fot

dr Joanna Heidtman - Psycholog i socjolog. Trener biznesu, doradca, coach. Wiedzę i doświadczenie zdobywała min. w University of South Carolina i Cornell University w USA. W Pracowni Procesów Grupowych w IS UJ prowadziła przez 14 lat badania dotyczące konfliktów i dynamiki grupowej. Współzarządzający w firmie Heidtman & Piasecki, współzałożyciele Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego. Adiunkt w Wyższej szkole Europejskiej im. Tishnera oraz wykładowca na studiach podyplomowych SWPS. Prowadzi zajęcia z psychologii społecznej, przywództwa i dynamiki grup. Realizuje projekty doradcze i rozwojowe: programy diagnozy kultury organizacyjnej, rozwoju przywództwa oraz umiejętności i kompetencji menedżerskich. Jako coach pracuje indywidualnie z menedżerami wyższego szczebla, specjalistami, szefami zespołów projektowych. Tworzy narzędzia rozwoju kompetencji liderskich bazujące na wiedzy psychologicznej i oraz na doświadczeniach zebranych w organizacjach. Zrealizowała kilka dziesiąt programów doskonalenia umiejętności przywódczych dla menedżerów, zarządzania ludźmi w zmianie, rozwoju talentów liderskich w organizacji.  

 

książka

Jej publikacje pojawiły się w pismach naukowych Sociological Focus, Advancess in Group Processes oraz popularnonaukowych: Harvard Business Review, Coaching, ThinkTank, w Charakterach.  Obecnie publikuje w magazynie „Sens”, Personel & Zarządzanieo, na stronach Blogosfery Liderów Harvard Business Review Polska. Współpracuje jako ekspert z magazynami branżowymi oraz stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Posiada certyfikat „Art & Science of Coaching” wydany przez  Erickson College International, licencję Insights Discovery™ oraz certyfikat doradcy zespołów uczenia się metodą "Action Learning". Jej książki poświęcone są indywidualnej efektywności (“W zgodzie ze sobą, w zgodzie z innymi” wyd. Emka) oraz problematyce pracy zespołowej (“Procesy grupowe – perspektywa socjologiczna” Wyd. Scholar).  Do książki Marka Kamińskiego opisująca metodę rozwojową “Biegun”, opracowała zestaw ćwiczeń praktycznych. Jej najnowsza publikacja to „SENSOTWÓRCZOŚĆ. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i organizacji ” Wyd. MT Biznes. 

 

 

 

Informacje organizacyjne:

 • Data szkolenia: data w trakcie aktualizacji - osoby zainteresowane tym programem prosimy o zgłoszenia)
 • Miejsce szkolenia: Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, al. Jana Pawła II 39a, 31-864 Kraków. W przypadku szkoleń dedykowanych istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w siedzibie firmy zamawiającej
 • Koszt szkolenia: 1490 zł brutto (1 211 zł z 23 % vat) / cena obejmuje catering / sprawdź dostępne zniżki 
 • Koszt indywidualnego raportu „Insights Discovery”: 65 euro/raport
 • Jak się zapisać? wypełnij formularz lub napisz pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 • Ile osób uczestniczy w szkoleniu? Maksymalnie 15 osób. Ze względu na indywidualny charakter prowadzonych warsztatów liczba uczestników jest ograniczona.
 • Wszyscy Uczestnicy otrzymają imienny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.
 • Pytania: tel. +48 12 683 24 77, tel. kom.:+48 601 496 157, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 •  

  WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

 

Przy  założeniu  powyższych  celów  efektem  szkolenia  jest :

 

Ø  zdobycie wiedzy dotyczącej skutecznego funkcjonowania zespołu i zarządzania nim

Ø  nabycie umiejętności potrzebnych do efektywnej pracy na określonym stanowisku  w  zespole

Ø  przekonanie  się  uczestników  treningu  o  swojej  wartości, potencjale  i  możliwości  osiągania  sukcesów indywidualnych i zespołowych