Efektywność osobista i zawodowa

 

pexels photo 530024 to Kopia Kopia

 

Jeśli ...

 • jesteś osobą, która chce wzmocnić istotnie swoją efektywność osobistą i zawodową,

 • chcesz pogłębić wiedzę o własnym indywidualnym stylu zachowania i komunikowania,

 • zależy Ci na istotnym zwiekszeniu umiejętności komunikowania się i współpracy z innymi,

 • kierujesz innym, prowadzisz zespoły projektowe,

 • współpracujesz z innymi w zespołach projektowych...

           ....to szkolenie jest dla Ciebie idealne!

 

Dzięki warsztatom

 • Poznasz swoje indywidualne style zachowania i komunikacji.

 • Będziesz miał okazję pogłebić wiedzę o podłożu motywacji własnej i innych.

 • Pogłębisz w uporządkowany sposób wiedzę o różnorodności stylów realizacji zadań, zachowania i komunikowania w zespole zadaniowym.

 • Zdobędziesz nową wiedzę o indywidualnych stylach zachowania, dzięki temu będziesz miał okazję do doskonalenia komunikacji zadaniowej i umiejętności budowania relacji w sytuacjach zadaniowych.

 • Dowiesz sie jak budować współpracę zespołową w celu zwiększania efektywności.

 

Program

I Krótkie wprowadzenie do odmiennych perspektyw w komunikacji zadaniowej.

II Indywidualny styl zachowania i komunikowania – wprowadzenie do różnic i istotnych charakterystyk pozwalających na lepszą komunikację i współpracę

III Ćwiczenia i symulacje mające na celu pokazanie odmiennych perspektyw i stylów komunikowania

IV Indywidualne raporty Insights Discovery – Jaki jest mój styl komunikacyjny? Jakie są moje mocne strony? Jak pracować z różnicami dla uzyskiwania najlepszych efektów?

V Praca z wynikami i wnioskami – wskazówki do współpracy, rozwiązywania problemów i komunikacji zadaniowej w zespole

VI Rozpoznawanie stylów, podstawy budowania relacji i współpracy, konstruktywne wywieranie wpływu podczas komunikacji

VII Wskazówki komunikacyjne dla różnych stylów i preferencji indywidualnych – ćwiczenia

VIII Podsumowanie, action plan i i ewaluacja spotkania

 

 DIS

 

 

 

 

 

 

1. Uczestnicy wypełniają on-line kwestionariusz Insights Discovery.

2. Generowane są indywidualne Raporty dla Uczestników.

Podczas zajęć Uczestnicy zapoznają się w sposób przystępny i interaktywny z modelem, a następnie mają możliwość zanalizowania swoich wyników. Dodatkowo, wiedza o własnych preferencjach i stylach zachowania umożliwia wygenerowanie wskazówek dotyczących komunikowania i w współpracy w zespole.

 

Metodyka

Warsztat bazujący na metodyce "Insights DiscoveryTM" prowadzony w oparciu o aktywność uczestników, proces grupowy, ćwiczenia indywidualne i grupowe . Warsztat bardzo aktywny, z elementami symulacji, ćwiczeń i wymiany wiedzy.

 

Metody warsztatowe

Spotkanie jest zaprojektowane jako aktywny warsztat obejmujący pracę indywidualną, w parach i w podgrupach. Uczestnicy będą motywowani do podejmowania aktywności, ćwiczenia, dyskutowania i omawiania ćwiczeń. Zostaną zastosowane metody warsztatowe, angażujące i aktywizujące proces uczenia się i  rozwoju:

 • Ćwiczenia i symulacje

 • Kwestionariusze psychologiczne

 • Analiza przypadku

 • Mini-wykłady (wiedza praktyczna, wskazówki)

 • Dyskusje i analizy grupowe

 • Action Plan

 

Materiały

Uczestnicy otrzymują Raporty indywidualne wraz ze szczegółowym opisem stylu komunikacyjnego. Prócz tego dodatkowe wskazówki (przygotowane przez prowadzącego oraz wypracowane podczas warsztatów) oraz materiały przygotowane przez Insights (min. podręczne karty ze skróconym opisem stylów)

 

Trener

fot

dr Joanna Heidtman  - Psycholog i socjolog. Trener biznesu, doradca, coach. Wiedzę i doświadczenie zdobywała min. w University of South Carolina i Cornell University w USA. W Pracowni Procesów Grupowych w IS UJ prowadziła przez 14 lat badania dotyczące konfliktów i dynamiki grupowej. Współzarządzający w firmie Heidtman & Piasecki, współzałożyciele Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego. Adiunkt w Wyższej szkole Europejskiej im. Tishnera oraz wykładowca na studiach podyplomowych SWPS. Prowadzi zajęcia z psychologii społecznej, przywództwa i dynamiki grup. Realizuje projekty doradcze i rozwojowe: programy diagnozy kultury organizacyjnej, rozwoju przywództwa oraz umiejętności i kompetencji menedżerskich. Jako coach pracuje indywidualnie z menedżerami wyższego szczebla, specjalistami, szefami zespołów projektowych. Tworzy narzędzia rozwoju kompetencji liderskich bazujące na wiedzy psychologicznej i oraz na doświadczeniach zebranych w organizacjach. Zrealizowała kilka dziesiąt programów doskonalenia umiejętności przywódczych dla menedżerów, zarządzania ludźmi w zmianie, rozwoju talentów liderskich w organizacji.  

książka

 

Jej publikacje pojawiły się w pismach naukowych Sociological Focus, Advancess in Group Processes oraz popularnonaukowych: Harvard Business Review, Coaching, ThinkTank, w Charakterach.  Obecnie publikuje w magazynie „Sens”, Personel & Zarządzanieo, na stronach Blogosfery Liderów Harvard Business Review Polska. Współpracuje jako ekspert z magazynami branżowymi oraz stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Posiada certyfikat „Art & Science of Coaching” wydany przez  Erickson College International, licencję Insights Discovery™ oraz certyfikat doradcy zespołów uczenia się metodą "Action Learning". Jej książki poświęcone są indywidualnej efektywności (“W zgodzie ze sobą, w zgodzie z innymi” wyd. Emka) oraz problematyce pracy zespołowej (“Procesy grupowe – perspektywa socjologiczna” Wyd. Scholar).  Do książki Marka Kamińskiego opisująca metodę rozwojową “Biegun”, opracowała zestaw ćwiczeń praktycznych. Jej najnowsza publikacja to „SENSOTWÓRCZOŚĆ. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i organizacji ” Wyd. MT Biznes. 

 

 

 

Informacje organizacyjne:

 • Data szkolenia: data w trakcie aktualizacji - osoby zainteresowane tym programem prosimy o zgłoszenia
 • Miejsce szkolenia: Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, al. Jana Pawła II 39a, 31-864 Kraków.  

  W przypadku szkoleń dedykowanych istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w siedzibie firmy zamawiającej

 • Koszt szkolenia:  870 zł brutto (707 zł + 23 % Vat)  cena obejmuje catering  sprawdź dostępne zniżki
 • Koszt indywidualnego raportu „Insights Discovery” (opcjonalnie): 65 euro/raport
 • Jak się zapisać? wypełnij formularz lub napisz pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 • Ile osób uczestniczy w szkoleniu? Maksymalnie 30 osób
 • Wszyscy Uczestnicy otrzymają imienny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.
 • Pytania: tel. +48 12 683 24 77, tel. kom.:+48 601 496 157, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 •  

  WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

 

Przy  założeniu  powyższych  celów  efektem  szkolenia  jest :

 

Ø  zdobycie wiedzy dotyczącej skutecznego funkcjonowania zespołu i zarządzania nim

Ø  nabycie umiejętności potrzebnych do efektywnej pracy na określonym stanowisku  w  zespole

Ø  przekonanie  się  uczestników  treningu  o  swojej  wartości, potencjale  i  możliwości  osiągania  sukcesów indywidualnych i zespołowych